Rekonstrukce člověka

17. září 2007 v 14:22 | Tomáš Krajča alias Canis lupus |  PALEONTOLOGIE
Pro lepší pochopení jakých omylu se lidé v rekonstrukcích dinosaurů dopouštěli, pokusme se vzít v úvahu nám nejlépe známy druh, člověka. Řekněme že lidstvo by se vlivem zhoršujících se klimatických podmínek a také svým vlastním přičiněním z Země vytratilo. Po 150 milionech letech se na zemi objevila nová inteligentní civilizace, která by se začala zajímat o ostatky z naších časů. Tito inteligentní tvorové se vyvinuli dejme tomu z ptáků.
Nelze čekat, že by bylo možné najít pozůstatky staveb naší civilizace, protože po mnoho milionů let vlivem eroze způsobené živými organismy, počasím a dřívějšími lidskými válkami vše zmizelo. Tito tvorové od prvopočátků své existence nacházeli pozůstatky lidských části těla, které považovali za zbytky mytologických tvorů. S příchodem vědecké doby podobné té naší lidské pozůstatky jsou přisuzovány vodním organismům, protože kosti dlaní a prstů připomínají ploutve. Lidem je přisuzována kůže jako u obojživelníků. Vyšší savci již v této době neexistují, maximálně tvorové ve stylu pásovců, hlodavců nebo netopýrů.
Ke změně pohledu dochází až po zjištění příbuznosti s existujícími savci, lidé jsou bráni jako suchozemští tvorové, jejíchž těla jsou pokryta hustou srstí. Vlivem nálezů jedinců různých stáří, panuje názor, že existovali tří různé druhy lidí. Ti nejmenší (lidé do výšky 110 cm) pravděpodobně žili na zemi v křovinách, ne-li pod zemí. Středně velicí (110-165cm) pravděpodobně žili na okrajích lesů a ve skalách. Ti největší (nad 175 cm) pravděpodobně putovali po savanách nebo žili na stromech. Postupně se přichází na to, že všechny 3 druhy jsou pouze jeden druh v různých stádií dospívání, který obýval široký ekosystém, hlavně stromy.
V jeskyních byly nalezeny vápencové sochy, které jsou považovány za kompletní zkameněliny lidí. Mezi sochami se nacházely i dvě sochy mořských panen. Nyní jsou validní dva druhy lidí: člověk stromový a člověk mořský. Podle tvaru soch se přišlo na to, že lidé bud byli pokryti velmi tenkou vrstvou chlupů nebo měli holou kůži a žili v teplých oblastech. Však začíná vyvstávat otázka, jak byl utvářeny kontinenty, že lidské pozůstatky se nacházejí skoro po celé planetě i v oblastech kde je věčný led, jaké tehdy bylo klima. Obecně padá teorie, že lidé museli žít na jednom super-kontinentu nebo mezi všemi kontinenty byly pevninské mosty. Výskyt ve studených oblastech je vysvětlován tím, že v naších časech musely být velice teplo.
Převratný nález znamenal objev fosílii u nichž bylo možno najít zbytky šatu. Původně padá teorie, že muselo jít o něco ve stylu srsti nebo peří, však po mnohaletém výzkum se ukázal, že člověk doopravdy se oblékal. To potvrdilo doposud moc neuznávanou teorii, že lidé žijící na břehu byli inteligentními tvory, žijícími podobným způsobem jako aktuální obyvatelé planety. Nejkompletnější informace o lidech poskytl nález podzemního bunkru, kde se nalezli zamrzlí lidé, a zbytky databází o našem světě. Písmo, které se zde nacházelo v textech je stejné, jaké našli astronauti aktuální rasy na divných kovových věcech létajících na obježné dráze.
Aktuálně je známo již, že lidé byli inteligentními tvory, kteří osídlili celou planetu a pravděpodobně létali i do vesmíru. Pomocí různých rozborů bylo zjištěno, že dříve objevené zkameněliny mořských lidí jsou pouhými sochami, důkazy, že lidé byli umělecky nadaní. Z před lidských časů nejsou nacházeny žádné fosílie lidem podobných organismů a tak zůstává nejasné z čeho se lidé vyvinuli a jestli vůbec pocházeli ze země. Hlavní otázkou je: proč lidé vymřeli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Brejša Jan Brejša | E-mail | 17. září 2008 v 3:52 | Reagovat

Jen taková malá korekce.

Veškeré umělé satelity Země by bez uprav své dráhy shořeli v atmosféře během maximálně několika set let. Dle mého názoru jseš také příliš optimistický co se týká početnosti nálezů člověka po 150 milionech let.

2 Houba Houba | E-mail | 6. února 2012 v 19:14 | Reagovat

Chtel bych vedet jak by si nas ti "ptaci" predstavovali...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama