Odpařená voda z větve

21. června 2013 v 22:07 | Tomáš Krajča alias Canis lupus |  PŘEŽITÍ v Přírodě

Tam kde jsou zelené stromy, nemusí vždy být dostupná tekoucí voda, nebo tekoucí voda nemusí být vhodná k pití. Sám jsem to zažil již několikrát při cestách v Polsku, Německu nebo i u nás v Orlických horách. V takových to případech lze využít stromů a keřů se zelenými listy.
Aby jste z nich získali vodu, potřebujete igelitový sáček, gumičku nebo ještě lépe provaz. Igelitový sáček navlečte na větev a otvor sáčku utěsněte gumičkou nebo provazem. Jeden roh sáčku by měl viset dolů. Voda se pak bude z listů odpařovat a vodní pára se bude kondenzovat na stěnách sáčku a ztékat dolů. Snažte se sáček nasadit tak, aby se listy nedotýkaly stěn, nebo aby se dotýkaly minimálně, protože listy by rozptylovaly kapky vody.
Ovšem nakondenzování dostatku vody trvá i několik hodin. Tato metoda je použitelná spíše, pokud na nějakém místě zůstenete asi den.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 22. června 2013 v 9:55 | Reagovat

Ty Obrázky týdne jsme dělali snad všichni, kteří psali o dinosaurech, poprvé už před třemi lety, inspiraci mi dal především Dávná historie (který mezi námi již bohužel není). A k tomu saurovi - v tom skanzenu jsem ještě nebyl. Aby mě tam náhodou něco nesežralo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama