Pytel, sáček, kondom

22. ledna 2014 v 23:18 | Tomáš Krajča alias Canis lupus |  PŘEŽITÍ v Přírodě


Větší igelitový pytel, taška, sáček, nebo kondom jsou vybavení, které by ve vaší KPZce, nebo brašně poslední záchran\ určitě neměl chybět, protože lze je využít na nabrání vody, nějakých předmětů, nebo uchování věcí v suchu.
Velké igelitové pytle lze navíc využít jako spacák, nebo provizorní žďarák. Pokud máte dva, tak vložíte jeden do druhého a prostor mezi nimi vyplníte suchou trávou, listím nebo mechem, což vám bude fungovat jako tepelná izolace. V některých státech EU na táborech musí lidé pod širákem přespávat ve spacáku a k tomu v záchranném igelitovém pytli, jako na fotografii na hoře. Z vlastní zkušenosti ale musím říct, že člověk se v tom řádně zapotí.


Průhledný igelitový sáček, když se přiváže lze přivázat na větev s zeleným listím, aby se na stěnách sáčku srážela odpařená voda z listí. Pokud sáček rozříznete, lze jim přikrýt díru, v níž se bude odpařovat voda, která se následovně bude kondenzovat na folii a pak bude kapat do nádoby uprostřed díry.
Pro mnoho lidí je představa použití kondomu, jako vybavení pro záchranu života, je poněkud vtipná, ale díky své roztažitelnosti, je možno do kondomu nabrat až 1,5l vody.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Josef Josef | 28. ledna 2014 v 9:02 | Reagovat

O těch pytlích a sáčcích - vše je svatá a léty prověřená pravda. S kondomem v KPZ je to trochu horší.  KPZ si jaksi nemůže příliš vybírat, zda s námi bude cestovat v horku, mraze nebo jinde.
Pokud zapomenete kondom častěji obměňovat (alespoň 1x za rok) může vás nevhodným skladováním zdegradovaný materiál nemile překvapit. Pokud to bude jen při nabírání vody, je to ten lepší případ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama