Morbidní ptačí krmítko z kravské hlavy

14. února 2014 v 0:19 | Tomáš Krajča alias Canis lupus |  ŽIVOT s PřírodouVAROVÁNÍ! - v článku jsou fotografie mrtvých zvířat.

Po zabijačce nám domů švagr dovezl dvě kravské hlavy stažené z kůže, abychom je dali ptákům místo loje. Aby kravské hlavy nedemoralizovaly kolemjdoucí, dali jsme je do části zahrady, kam není vidět z cesty.
Může se vám to zdát nechutné, ale kosům to přišlo vhod. Z počátku si hlav snad nevšímali, ale jak postupně začalo přituhovat, ubývat potravy, kosi začali postupně ozobávat svaly, lůj a jiné měkké tkáně.
Už několikrát jsem se snažil ptáky nafotit při jejich hodování, ale z okna jsou jsou hlavy zakryty větvemi a když jsem šel s foťákem do zahrady, tak ptáci po každé odletěli. Postupně je však možno vidět, jak na lebkách přibývá škrábanců od ptačích drápků a ozobaných tkání (Viz. fotografie níže.).
Takže jak příště v zimě po zabijačce budete mýt hlavu nějakého zvířete, a budete potřebovat ji vyčistit od zbytků masa, vzpomeňte si na hladovějící ptáky. Ušetříte si tím práci s výrobou krmítka a dosypáváním zrní a ptákům uděláte radost.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama